Centrum pro rodinu
Vizovice

777 809 434
cprvizovice@ado.cz

Časopis Rodinný život

Web časopisu Rodinný život

Osvojené děti (3/2016)

Největším darem pro děti je, když jsou milovány.

Nové číslo časopisu Rodinný život je věnováno těm, jejichž rodinná pouta vznikla vědomě, z touhy milovat – pěstounským párům, adoptovaným a osvojeným dětem.

Manželé Hrabovští otevírají dokořán dveře své početné rodiny. V rozhovoru vyprávějí o sbližování biologických a osvojených dětí, realitě pěstounské péče, která je mnohem pestřejší než původní představy a očekávání. Pohled z druhé strany nabízí svědectví partnerů, kteří byli oba vychováni v adoptivní rodině. Nyní jsou sami rodiči a reflektují vlastní výchovu i hledání svých kořenů.

Jedním ze způsobů podpory dětí s nedostatečným zázemím je adopce na dálku. Seznamte se s projektem zaměřeným na vzdělávání dětí z chudých oblastí Haiti. Margita Šantavá z Centra pro náhradní rodinnou péči představuje aktivity určené pěstounským rodinám.
Do rodiny patří také třetí generace. V Brně proto vznikla služba Trojlístek, která umožňuje „adoptovat" babičku. Seniorky tak mají možnost věnovat svou energii, lásku i zkušenosti a na oplátku jsou obdarovány sdílením zážitků s malým dítětem.

V rámci Roku milosrdenství pokračuje zamyšlení MUDr. Jitky Krausové.
Anděl Cherubín dětem prozradí, že i Bůh je zapomnětlivý.
Duchovní rodičovství je stejně životodárné jako biologické.  Promyslet jeho význam může být pro bezdětné páry velkým povzbuzením.

V časopise nechybí pohádka na dobrou noc, tvoření pro děti, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rodina na cestách (3/2014)

Prázdninové číslo časopisu Rodinný život je věnováno cestování. Ať se již společně se svými nejbližšími vydáte na nedaleké polní pěšiny, či na horské hřebeny vzdálené tisíce kilometrů, budete obohaceni. Cestování rozšiřuje naše obzory i srdce.

Manželé Tomáškovi se v rozhovoru podělili o své zážitky a zkušenosti z výprav kolem světa. Paní Jana Růžičková vypráví o tradici společných dovolených několika spřátelených rodin a radosti ze vzájemného sdílení. Křesťanský outdoor, aktivitu, která má pomoci mladým lidem zakusit setkání s Bohem, druhými i sebou samými, představil Jiří Stanislav.

Dětská lékařka, paní Chvílová-Weberová, rodičům poradí, jak cestovat s malými dětmi a předejít přehnaným očekáváním i vzájemnému trápení.
Děti školou povinné nám v anketě prozradili, na které destinace nejraději vzpomínají a jak vnímají svou rodinu při společných chvílích mimo domov.

Cestování je rovněž báječnou příležitostí pro růst a občerstvení naší duše. Nezapomeňte na liturgickou krabičku poslední záchrany. Inspirujte se v rubrice duchovní život.
Představíme vám další manželský pár, který byl svatořečen.
O putování pouští a vytrvalosti bude dětem vyprávět Abrahamův oslík.

Nechybí fejeton Magdalény Strejčkové, veršované čtení na dobrou noc, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a tvoření pro děti, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Svatost a manželství (2/2014)

Hlavním tématem nového vydání časopisu Rodinný život je spojení svatosti a manželství. Vždyť právě společné životní putování je příležitostí vzájemně se podporovat ve snaze být plně člověkem. O takové láskyplné podpoře mluví v rozhovoru otec Ladislav Heryán. Spisovatel Ondřej Selucký se zamýšlí nad uměním manželské každodennosti. Jak se slaví šabat a co do vztahu vnáší pravidelná osobní modlitba, vyprávějí manželé Mikšů, kteří se poznali v komunitě Blahoslavenství.

Realitu manželského soužití odhalují v anketě odpovědi na otázky: jak mě manželství změnilo a čím mi partner pomáhá růst ke svatosti.
Manželství je dar, dobrodružství i pořádná dřina. Jak vztah dobře ukotvit a čím ho vyživovat?
Inspirujte se textem o vnitřní pravdivosti i podobenstvím o svatebním rouchu.

V rubrice duchovní život najdete příběh o Abrahámově vděčnosti; úvahu o dětské zvídavosti a Kristu na kříži.

Nechybí fejeton Magdalény Strejčkové, čtení na dobrou noc, recept, křížovka, soutěže, hry a tvoření pro děti, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Anotace časopisu Rodinný život 1/2014 – Nejmenší děti

První letošní vydání časopisu Rodinný život je věnováno těm nejmenším a nejkřehčím z nás – předčasně narozeným dětem.
Paní Romana Ľuptáčiková, maminka tří předčasně narozených dětí, se v rozhovoru podělila o svůj osobní příběh a přiblížila aktivity občanského sdružení Nedoklubko, které poskytuje tolik potřebnou podporu rodinám těchto dětí.
MUDr. Lumír Kantor, primář novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, v rozhovoru popisuje proměny názorů na problematiku předčasně narozených dětí, příčiny předčasných porodů a další postup při péči o miminka. Současně nahlédneme do jeho knihy, v níž položil několika známým osobnostem otázky týkající se zrození a smrti. Odpovídají v ní například Zdeněk Matějček a Táňa Fischerová.
Protože milující blízkost rodičů je tím nejlepším lékem, paní Antalová nás seznámí s metodou klokánkování.
Součástí časopisu je zamyšlení nad tím, proč a jakým způsobem mluvit s dětmi o smrti.

V rubrice výchova a vztahy se dočtete, jak se zachovat, když dospívající potomek nechce jít do kostela.

Nechybí setkání s dalším manželským párem, který dorostl do svatosti, laskavý fejeton Magdalény Strejčkové, čtení na dobrou noc, recept, křížovka, soutěže, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt

Centrum pro rodinu Vizovice

Pracovnice centra: Hana Puype, Hana Radoňová

Adresa: CPR Vizovice o.s., Palackého nám. 365, 763 12  Vizovice

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pobočka Štípa

Adresa: CPR Vizovice o. s., pobočka Štípa,  Mariánské nám. 57, 763 14  Zlín 12  

 

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

Jsme na facebooku

2019 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprvizovice@ado.cz